Turbitt

Donald Turbitt

(USA, Providance)

Ur. w roku 1943, emerytowany strażak, biznesmen, od 43 lat zaangażowany w katolicką odnowę charyzmatyczną, przez dwadzieścia lat lider katolickiej ekumenicznej wspólnoty przymierza „God’s Love”, żonaty, ojciec trójki dzieci, dziadek trzynastu wnuków i prawnuka, ewangelizator i misjonarz wraz ze swoją żoną Patrycją. Don Pat i mieszkają w Glocester, Rhode Island i są członkami parafii Świętego Antoniego w North Providence.

W 1969 roku Donald Turbitt jako młody strażak i biznesmen przeżywa swoje doświadczenie nawrócenia i w 1970 roku doświadcza Chrztu w Duchu. To doświadczenie radykalnie zmienia życie i rodzi pragnienie całkowitego oddania się posłudze Panu. W 1971 roku wraz z żoną rozpoczynają spotkania modlitewne w swojej parafii. Od 1979 roku rozpoczyna budowanie wspólnoty przymierza z około 200 osobami dorosłymi i 150 dziećmi w przymierzu, gromadzącej setki osób na swoich spotkaniach.

Od 1986 roku rezygnuje z pracy biznesmena i w pełni oddaje się wraz żoną swojej posłudze.

W 1994 roku przybył w ramach współpracy EnChristo (Szkoły Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego w Lanckoronie) z Renewal Ministries do Polski z posługą w międzynarodowej misyjnej szkole i w niej wraz Nealem Lozano otrzymują powołanie do szerszego ewangelizacyjnego i misyjnego zaangażowania. Od tamtego czasu wraz ze swoją małżonką Patrycją kontynuują swoją posługę i współpracę z liderami w Polsce i jako koordynatorzy misji ze strony RM na Łotwę, Ukrainę, Słowację, Rosję, a następnie na Słowenię, Irlandię, a ostatnio Wietnam. Don i Pat Turbitt koncentrują się przede wszystkim na przeprowadzaniu rekolekcji dla rodzin, małżeństw, kobiet i mężczyzn.

W ostatnim czasie szczególna uwaga D. Turbitta skupiona jest na wspieraniu liderów rozwijających swoją pracę wśród mężczyzn. Z uwagi na to jest założycielem międzynarodowej posługi dla mężczyzn – Mężczyzni św. Józefa. Prowadzi w wielu krajach konferencje dla mężczyzn, jednocześnie wspiera pracę wśród mężczyzn wielu krajach na świecie.